تلفن مطب دکتر بابک ثابت

021 88015765
09334825494
دریافت نوبت از طریق واتس‌آپ

 از 27 اسفند تا 14 فروردین تعطیل هستیم

درمان فتق باتعبیه مش

روش مدرن لاپاراسکوپی بدون درد بابیهوشی ونقاهت کوتاه مدت

درمان فتق از زبان دکتر بابک ثابت
جراح عمومی، متخصص لاپارسکوپی و دستگاه گوارش
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

فتق یک بیماری مزمن و شایع می باشد دکتر ثابت با سالها سابقه جراحی پیچیده و تقریباً 15هزار عمل جراحی قصد دارد برای شما همه چیز را در رابطه با بیماری فتق توضیح دهد ،قبل از هر چیز باید بدانید جراحی فتق جزو عمل های مهم قرار می گیرد و بهتر است یک جراح عمومی که تخصص لاپاراسکوپی دارد این جراحی را انجام دهد. اصولاً جراحی فتق توسط دکتر ثابت کمتر از یک ساعت به طول می‌انجامد.هدف نهائی دکتر ثابت رضایت مندی بیمار از نتیجه درمان فتق است، این امر شامل بهره‌وری از بهترین امکانات، معاینه بسیار دقیق و سنجیده، مشاوره تلفنی، اینترنتی رایگان و کم شدن هزینه جراحی می‌باشد.​ دکتر بابک ثابت تجربه عمل های پیچیده ای را درکارنامه خود دارد لذا درمان توسط ایشان امنیت سلامتی شما را تا حد بالائی تضمین می کند.

بیماری فتق یا Henia چیست؟

فتق یا Henia یکی از مشکلات عمده مربوط به اندام های مختلف داخلی بوده که هم در مردان و هم در زنان اتفاق می افتد. البته باید این موضوع را در نظر داشت که Henia در مردان شایع تر از زنان می باشد. معمولا زمانی که لایه های درونی شکم یا سایر قسمت های بدن ضعیف شده، جداره شکم دچار کشیدگی یا پارگی می شود. معمولا جابجایی عضو های داخلی در این بیماری رخ می دهد. برای مثال اگر یکی از اعضای بدن که در شکم قرار دارند، به داخل قفسه سینه برود، Henia اتفاق افتاده است. Henia می تواند داخلی و یا خارجی یا همراه با بیرون زدگی باشد.

درمان فتق

فتق چرا به وجود می آید؟

یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن Henia یا فتق در بدن، وارد شدن فشار بیش از حد به شکم می باشد. از این رو بهتر است حتی الامکان از وارد شدن فشار غیر متعارف به شکم در همه افراد جلوگیری بشود. این فشار ممکن است به دلیل بلند کردن اجسام سنگین، ابتلا به آسم و سرفه های شدید و مکرر، مشکلات اجابت مزاج مانند یبوست و... به شکم انسان وارد شود.البته وراثت، کهولت سن، ضعف های مادرزادی و جراحی هم میتواند عامل دیگری برای ایجاد بیماری فتق باشد. 

عمل فتق

انواع فتق

فتق یا Henia دارای انواع مختلفی بوده که بهتر است همه افراد با انواع آن آشنایی داشته باشند. زیرا داشتن اطلاعات و شناخت بیماری های مختلف باعث می شود تا در صورت ابتلا به آن، تشخیص سریع اتفاق افتاده و با مراجعه به پزشک، نسبت به درمان آن اقدام نمود.
فتق مغبنی یا inguinal henia
به این نوع بیماری فتق کشاله ران می گویند. معمولا این بیماری در بالای کشاله ران اتفاق می افتد. یکی از شایع ترین نمونه های بیماری Henia به شمار می رود.
فتق شکافی
این بیماری اغلب در افرادی اتفاق می افتد که قبلا به دلایل مختلفی در قسمت هایی از بدن مانند شکم عمل جراحی داشته اند.
فتق شکمی
در این نوع فتق معمولا یکی از اعضای داخلی شکم که آزاد بوده جابجا می شود. در اغلب اوقات Henia از این نوع می باشد.
فتق دیافراگمی
این نوع بیماری هنگامی اتفاق می افتد که یکی از اعضای داخلی شکم از راه پرده دیافراگمی به سمت قفسه سینه حرکت کند.
فتق دیسک
این نوع بیماری به بیرون زدگی هسته دیسک در قسمت گردن و یا کمر اطلاق می شود. معمولا این بیماری باعث بروز درد شدید در قسمت مربوطه می شود.

جراحی فتق
بجز موارد فوق، فتق های دیگری وجود دارد که نام آنها روی تصویر ذکر شده
علایم فتق

فتق دارای علائم و نشانه های بسیار زیادی بوده که بر اساس نوع فتق ممکن است متفاوت باشند. اما در کل این علائم و نشانه ها که در این مطلب به آنها اشاره می شود، نشان دهنده وجود Henia (فتق)می باشند.
-حالت تهوع و استفراغ
-ضعف و سرگیجه
-دیده شدن خون در مدفوع
-اسهال و یا یبوست
-التهاب روده
-احساس کردن درد یا فشار در کشاله ران و یا شکم
-احساس کردن درد هنگام خم شدن به جلو و یا بلند کردن اجسام سنگین
​​​​​​​-ایجاد برآمدگی روی پوست

هزینه عمل فتق
قیمت جراحی فتق
اتاق عمل برای جراحی فتق

در گذشته درمان های بسیار زیادی برای Henia(فتق) وجود داشت، اما امروزه جراحی جایگزین بسیار مناسبی برای همه درمان ها شده است. جراحی این بیماری می تواند به صورت باز و یا لاپاروسکوپی انجام شود. معمولا با عمل جراحی و استفاده از تکنیک لاپاروسکوپی دوران نقاهت بسیار کوتاه تر می شود.​​​​​​​

 درمان و جراحی فتق

جراحی فتق با ​​​​​​روش تعبیه مش​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

روش تعبیه مش پره پریتونئال، روشی است که از آن برای ترمیم هرنی جدار شکم استفاده می شود. در این روش مش مخصوصی بین فاسیای عمقی عضلات جدار شکم و پریتوئن قرار می گیرد و باعث استحکام جدار شکم و جلوگیری از عود هرنی می گردد.درمان فتق با روش تعبیه مش توسط تجهیزات مناسب و بهره مندی از یک  پزشک با تجربه و جراح که تخصص لاپاراسکوپی داشته باشد بی شک بهترین نتیجه را برای بیمار ایجاد می کند.جراحی فتق با روش تعبیه مش شانس موفقیت درمان را بالا می برد و احتمال عود  بسیار کم می شود. در این روش به بافت های اطراف فتق کمترین آسیب رسیده خواهد شد، دراکثر مواقع بیمار چند روز پس از جراحی می تواند به امور روزانه خود بپردازد. البته در پاره ای مواقع استفاده از تعبیه مش،ضرورتی ندارد. این مسئله بستگی به تشخیص پزشک متخصص دارد، می توانیم بگوئیم دکتر ثابت بهترین درمان را انجام می دهد.پس قبل از هر چیز با ویزیت شدن مطمئن شوید بهترین نوع درمان برای شما چیست.

عمل فتق چگونه است
درمان فتق
بی توجهی به فتق چه عوارضی دارد

بیماری Henia(فتق) را می توان جزء آن دسته از بیماری هایی قرار داد که باید حتما نسبت به درمان آنها اقدام کرد. زیرا عدم درمان صحیح و به موقع ممکن است حتی منجر به مرگ بیمار بشود. با وجود جراحی بسیار ساده و راحت، بهتر است در صورت مشاهده علائم فتق، برای درمان به پزشک مراجعه شود.

نقاهت پس از جراحی فتق

با توجه به روشهای جدید جراحی فتق و استفاده از تکنیک لاپاروسکوپی دوران نقاهت بعد از عمل Henia(فتق) بسیار کوتاه شده است. معمولا پس از جراحی نیازی به بستری نبوده و با گذشت 7 الی 10 روز می توان اقدام به کشیدن بخیه ها کرده و فعالیت های روزمره را آغاز نمود. بهتر است روز بعد از عمل نشسته و آرام راه بروید. البته از راه رفتن های غیرضروری تا یک هفته خود داری نمایید. پس از گذشت 2 الی سه روز نیز می توان نسبت به حمام کردن اقدام نمود.

قیمت جراحی فتق

دکتر ثابت این امکان را مهیا کرده که درمان افراد شاغل و یا ساکنین شهرهای دیگر در ایام تعطیل توسط شخص خود دکتر انجام گردد. ایشان شرایط بیمار را برای جراحی فتق کاملاً درک نموده تا همه افراد بتوانند توسط بهترین پزشک متخصص جراحی در تهران درمان شوند.معمولاً بیماران سوال می کنند این عمل فتق چند ساعت طول میکشد که باید در جواب این سوال بگوئیم اصولاً کمتر از یک ساعت زمان نیاز است. ضمناً جراحی فتق بخاطر بیهوشی بدون درد می باشد . افراد شاغل و ساکنین شهر های دیگر می توانند همه مراحل درمان را در یک روز به اتمام برسانند.

درمان فتق افراد شاغل در تعطیلات